inosfera.cz » Novinky » Neúspěch není prohra
Neúspěch není prohra

Neúspěch není prohra

Novinky | 11. 11. 2011 | redakce

Neúspěch je chyba, z níž se budoucí úspěšní poučí. Tento i další přístupy a myšlenky zazněly na konferenci Removing Barriers to Successful Innovation, kterou pořádalo Inovacentrum při ČVUT spolu s Britskou ambasádou v Praze ve středu 9. listopadu.

Mezi podnětné příspěvky patřila hned první prezentace Sarah Macnaughton z ISIS Enterprise při Oxfordské univerzitě. Jestliže i dnes můžeme od čelných představitelů české vědy slyšet, že spin-off firmy se založí spontánně samy od sebe, pak v Oxfordu na to mají zcela jiný názor. Obrovské úsilí, které univerzita dlouhodobě vyvíjí v oblasti transferu technologií a inovací, se jí totiž bohatě vyplácí – z roční investice do transferu znalostí a technologií v hodnotě 1,2 mil. liber dokáže vytěžit více než 8 milionů. Jak? Mezi zásadní faktory úspěchu lze počítat dlouhodobou práci na propracované politice duševního vlastnictví a nikdy nekončící komunikaci mezi vědci a podnikateli. Vše samozřejmě založené na vynikajícím výzkumu.

O tom, že v podnikat v českém prostředí není snadné, hovořil – mimo jiné – Petr Ocásek zastupující projekt StartupYard. Porovnáním tuzemského podnikatelského prostředí s britským došel k tristnímu poznání: založit podnik v ČR je 16 krát dražší a trvá 30 krát déle než v Británii. Naopak o úspěšné, i když nelehké a klikaté, cestě českého projektu mezi světovou špičku zajímavé hovořil Ladislav Chodák, podnikatel a investor.

Výše uvedené příspěvky i příspěvky ostatních řečníků jsou k dispozici na stránkách Inovacentra.

 

Témata:


Sdílejte na Facebooku Sdílejte pomocí Google Bookmarks Sdílejte na Twitteru