inosfera.cz » Novinky » CzechInvest oslavil jubileum, ocenění Investor dvacetiletí získala Škoda Auto
CzechInvest oslavil jubileum, ocenění Investor dvacetiletí získala Škoda Auto

CzechInvest oslavil jubileum, ocenění Investor dvacetiletí získala Škoda Auto

Novinky | 15. 11. 2012 | CzechInvest | Převzato ze serveru: CzechInvest

CzechInvest, MPO ČR, AFI | Ve Veletržním paláci oslavila v úterý agentura CzechInvest dvacet let od svého vzniku a zároveň ocenila investory a podnikatelské nemovitosti roku 2011 a uplynulých dvou dekád.

Johnson Controls, Red Hat Czech nebo Výzkumný ústav železniční. To jsou jména společností, které se staly Investory roku 2011. Ceny včera převzali zástupci firem v rámci vyhlášení soutěže Investor a Podnikatelská nemovitost dvacetiletí ve Veletržním paláci v Praze. Titul Podnikatelská nemovitost roku 2011 si odnesly firma Alca PLAST a JIC Innovation Park. Mimořádné ocenění Investor dvacetiletí získala společnost Škoda Auto a Podnikatelskou nemovitostí dvacetiletí se stala průmyslová zóna Nošovice. Vítěze vyhlásily agentura CzechInvest a Sdružení pro zahraniční investice AFI ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu.

S každou novou investicí roste konkurenceschopnost České republiky, počet příležitostí pro tuzemské dodavatele a počet nových pracovních míst, což nabývá na významu v době, kdy se potýkáme s globální hospodářskou krizí,“ říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, který nad slavnostním večerem převzal záštitu. „Ocenění tedy patří všem investorům, kteří vložili do naší země svoji důvěru, know how a finanční prostředky a realizovali zde svoji investici. Stejně tak těm, co jim poskytli zázemí a podali pomocnou ruku,“ uzavírá.

Loňský rok byl co do počtu zprostředkovaných investičních projektů pro CzechInvest rekordní. Ocenili jsme ty nejlepší a věříme, že se stanou inspirací pro ty firmy, které svoji investici v Česku teprve zvažují,“ uvádí Petr Očko, pověřený řízením agentury CzechInvest, a dodává: „Rozhodujícím faktorem pro ně může být i novela zákona o investičních pobídkách, která začala nedávno platit. Důležitou roli ale hrají rovněž kvalitně připravené podnikatelské nemovitosti, které jsme také ocenili.

Letos ocenění investoři jsou příkladem toho, že Česko nadále pro solidní průmyslové firmy znamená stabilitu a rozumnou návratnost jejich investice, a zároveň i odrazový můstek pro export na klíčové východní trhy. Důležité je, abychom v příštím roce a v letech následujících jak tuto stabilitu, tak i český exportní potenciál udrželi, potažmo zvýšili.“ říká Kamil Blažek, předseda Sdružení pro zahraniční investice – AFI.

Více pod odkazem výše.


Sdílejte na Facebooku Sdílejte pomocí Google Bookmarks Sdílejte na Twitteru