inosfera.cz » Novinky » ASTP a ProTon Europe se slučují do nové asociace nazvané ASTP-Proton
ASTP a ProTon Europe se slučují do nové asociace nazvané ASTP-Proton

ASTP a ProTon Europe se slučují do nové asociace nazvané ASTP-Proton

Novinky | 3. 6. 2013 | Proton - Europe  | Převzato ze serveru: ProTon-Europe

Vídeň, Rakousko, 24. května 2013 – na dvou oddělených shromážděních svých členů se asociace ASTP (Association of European Science and Technology Transfer Professionals) a ProTon-Europe (Public Research Organization Transfer Offices Network – Europe) rozhodly spojit své síly pro zajištění nejlepší kombinace služeb pro evropskou KT/TT komunitu. Rozhodnutí o fúzi padlo v hotelu Imperial Riding School Renaissance ve Vídni v průběhu 14. Výroční konference ASTP.

Misí ASTP-Proton je zvýšit dopad vědeckého výzkumu financovaného z veřejných zdrojů do společnosti a ekonomiky podporou a profesionalizací přenosu znalostí a technologií na evropských univerzitách a veřejných výzkumných institucích ve prospěch profesionálů v oblasti přenosu znalostí a technologií i uživatelů technologií v širším smyslu.

Tímto sloučením bude ASTP-Proton nabízet více a lepší služby v široké oblasti a s větším zapojením od „inovační biosféry“. Členství v ASTP-Proton bude možné jak pro jednotlivce, tak i pro představitele institucí. Bude ustaven poradní sbor národních asociací (National Association Advisory Committee NAAC), sdružující zástupce národních asociací Kanceláří pro transfer znalostí (“KTO”). To umožní dobré propojení s národními kontakty v zejména oblasti srovnávací politiky, předávání zkušeností a metriky. To pozitivně ovlivní KT/TT a celý inovační proces v Evropě v dlouhodobém časovém horizontu.

Nová organizace bude hlavním uzlem KT/TT v Evropě – mocným motorem pro pokračující inovace v evropské ekonomice, které přímo vytvoří připadanou hodnotu pro společnost jako celek. Profesní rozvoj, certifikace profesionálů a akreditace KT kanceláří jsou klíčovými úkoly pro novou asociaci.

ASTP-Proton bude neziskovou asociací podle holandského práva, s hlavní kanceláří v Leuvenu (Holandsko) a reprezentační kanceláří v Bruselu. Ze stávajících členů Představenstva ASTP a Proton byla nominována Slučovací komise pověřená formálního organizací sloučení, které má proběhnout do 30. listopadu 2013.

ASTP byla založena v roce 1999 v Haagu (Holansko) se zaměřením na individuální praktiky z KT/TT kanceláří. ProTon Europe vznikl jako evropský projekt financovaný Evropskou komisí v roce 2003 a vyvinul se do neziskové mezinárodní asociace v roce 2005. ASTP a ProTon Europe mají dohromady 1000 členů ze 450 institucí.

Témata:


Sdílejte na Facebooku Sdílejte pomocí Google Bookmarks Sdílejte na Twitteru