inosfera.cz » DoporučujemeNovinky » Vybudoval německou eBay, teď přijíždí poradit českým inovátorům
Vybudoval německou eBay, teď přijíždí poradit českým inovátorům

Vybudoval německou eBay, teď přijíždí poradit českým inovátorům

Novinky | 22. 3. 2015 | 

Praha, 10. března 2015 – Jörg Rheinboldt, úspěšný investor, business angel a podnikatel míří do Prahy na Festival Česká inovace, kde představí klíčové charakteristiky úspěšných firem. Autor startupů jako denkwerk, betterplace či alando, ze kterého vybudoval německou eBay, v současnosti radí nejnadějnějším německým startupům v akcelerátoru Axel Spinger Plug & Play. Festival se uskuteční 27. 3. v Národní technické knihovně. Více než 600 účastníkům se představí na 50 podnikatelů, inovátorů a expertů v celodenním programu. Vrcholem celého dne bude zvolení vítěze soutěže Česká inovace 2014.

Od startupu k miliardovému byznysu

Joerg Rheinboldt je zakladatel a CEO berlínského akcelerátoru Axel Springer Plug & Play, za kterým stojí silná investorská skupina a legendární Plug and Play Tech Center ze Silicon Valley. První firmu denkwerk, založil ještě během studií. Další firma alando.de AG, kterou po necelém půlroce existence prodal společnost eBay Inc, jej vynesla do ředitelského křesla eBay, kde setrval deset let. Během dekády vytáhl startup s původními šesti zaměstnanci mezi nejúspěšnější německé e-commerce firmy s příjmy dalece přesahujícími 500 milionů eur. Zkušenosti, které Joerg za posledních 20 let nasbíral zakládáním a rozvojem firem, nyní využívá jako investor, business angel a mentor. Na Festivalu Česká inovace bude hovořit o klíčových faktorech, které rozhodují o úspěchu společnosti.

Čeští podnikatelé a inovátoři v akci

Na Jörga Rheinbolda naváže Richard Brulík, který představí příběh společnosti Y Soft. Y Soft je brněnská firma poskytující tiskové řešení, která z vysokoškolského akcelerátoru vyrostla do globálního hráče, který operuje ve více než 100 zemích světa. Napříč celodenním programem vystoupí řada dalších českých podnikatelů z firem jako Preciosa, Gravelli, Nupharo, Linet, Jablotron, a další. Festivalový program, ve kterém se představí na 50 řečníků nabídne řadu formátů, které slouží k výměně informací, zkušeností, kontaktů a inspirace, od přednášek a diskusí, přes praktické workshopy a inovační kliniku až po soutěžní show Hodina H, ve které budou vybrané projekty soutěžit o přízeň hvězdné poroty.

Vrcholem celého festivalu bude vyhlášení absolutního vítěze soutěže Česká inovace, kterého účastníci vyberou v přímém hlasování. Do soutěže se přihlásilo 124 projektů, z nichž odborná porota vybrala 5 finalistů, kteří se na festivalu utkají o přízeň publika. Jedná se o inovace:

1) Pohybový závitový mechanismus
2) Pitná voda a peletky z prasečí kejdy
3) MAGIC BOX
4) Piezoelektrický snímač pro měření mechanické odezvy těla
5) Portál jsns.cz

Témata:


Sdílejte na Facebooku Sdílejte pomocí Google Bookmarks Sdílejte na Twitteru